ECE YALIM DESIGN STUDIO

1996 yılında, tasarım yaklaşımlarını ve deneyimlerini bir araya getiren Ece ve Oğuz Yalım, Artful İç Mimarlık ve Tasarım Şirketini kurmuşlar ve bu tarihten itibaren çok çeşitli iç mimari proje tasarımları ve uygulamalarını gerçekleştirmişler ve gerçekleştirmeye devam etmektedirler.

Bu dönemde, bütün iç mimari tasarım çalışmalarını yine kendi tasarladıkları mekana özel ürün tasarımlarıyla desteklemişlerdir. Bu yaklaşımın doğal bir sonucu olarak 2005 yılında Feride Toprak’ı da aralarına katarak, Artful İç Mimarlık ve Tasarım bünyesinde Ece Yalım Design Studio adı altında ürün tasarım departmanını oluşturmuşlardır.

Tasarladıkları objelerin kökleri, iç mimari tecrübelerinin getirisiyle mekan tasarımından fazlasıyla besleniyor olup, ortaya çıkan tasarımlarının ortak özelliği; kullanım senaryolarında güçlü hikayelere dayandırılmaları, fonksiyon ve kaliteden ödün vermeden, yenilikçi, sorgulayıcı, yaratıcı ve estetik olmalarıdır. Yalnızca belli bir stile ve zamana odaklanmadan güçlü bir ‘insan-mekan-obje’ ilişkisi kurgusu tasarımlarının ortak hedefi olarak belirlenmiştir.

Halen, yurt çapında kurumsal birçok firma için ev, ofis mobilyası, banyo mobilyaları, aydınlatma ve aksesuar tasarımlarına devam etmekte, tasarım danışmanlığı yapmakta ve kendi markaları olan Artful için de yeni koleksiyonlar oluşturmaktadırlar.

REFERANSLAR

İLETİŞİM

© 2017 Bahar Aydınlatma San. ve Tic. Ltd. Şti.

Ritm Creative Group